Kam za pravěkem

6. prosince 2017 v 16:45 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Možná to někteří znáte. Vysníte si nějakou strašně boží představu o tom, co s dětmi zítra budete ve škole dělat, jak to bude vlastně super, jak je to bude bavit, bude to něco nového, největší ideou toho všeho bude to, že jim ta mapka bude sloužit následující roky. (haha)

Mě to učitelování fakt baví, občas se právě přistihnu při tom, jak vymýšlím v noci v posteli, co inovovat, jak to ozvláštnit..... Když je pak skoro jedna v noci, říkám si, neblázni a už usni, vždyť jsi jenom učitelka! :-D No.... zkušenější učitelky by mohly podotknout, že je hezké, jak mě neopouští ten pedagogický optimismus. No, opouští, neopouští..... chvíli tu je, pak ho něco totálně zabije a potom se opět objeví. :)

Učím prvním rokem, jsem pánem dějepisu na celé škole, protože jsme malá škola, tak si to opravdu užívám a z různých maličností mám radost. :) Takže můj návrhy projektu Kam o prázdninách za..... pravěkem, Slovany, gotikou, renesancí, barokem......

Dnešní děti mají tolik možností cestovat, ale necestují, jenom sedí u počítače. Proto jsem se rozhodla, když necestují reálně, budeme cestovat alespoň společně ve škole po mapě.

Rozdělila jsem šešťáky do skupin maximálně po 4. Na tabuli vypsala pojmy do dvou skupin, ač jsou keltové také pravěk, vyznačili jsme si je modře. Do skupiny dostali jednu mapu A3, každý pro sebe A4, atlas a obrázky. Jeden stříhal a lepil, další barvil, třetí hledal v atlase, poslední zapisoval. Každá skupina měla na konci hodiny mít zakreslené všechny uvedené pojmy, nalepené obrázky a to jak ve velké společné mapě, tak také v malé mapce, která jim zůstane po celý školní rok do šešitu.

Nezdá se to až tak nereálné... :-D Realita byla jiná, protože ti moji šesťáci jsou čerti a než do vůbec dali dohromady a stihli vystříhat obrázky, tak byl konec hodiny a stihli u toho dělat akorát binec. Takže moje počáteční nadšení opadlo.... Malé mapky nechali někteří pohozené na zemi a bez zájmu. Nedala jsem se a další hodinu po testu jsme mapky dokončili a to už mi dělalo poměrně radost. Vím, orientace není nikterak slavná, ale alespoň trochu tuší směr. :-D Výtvory jsem vystavila ve třídě.

Líbí se vám nápad?

#jsemucitelka 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama