Když vaše škola vyhlásí vánoční dílny...

6. prosince 2017 v 15:44 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Je to tu, adventní čas, z latinského slova adventus, což znamená příchod. Čecho asi? Vánoc. :-D Se vstupem do školství vlastně zjišťujete, co všechno je ve vašich kompetencích. Potkává vás jedna akce za druhou a neustále se něco děje a organizuje a když ne, tak se pro jistotu zařídí, aby se něco dělo. Občas je to fajn, někdy je člověk unavený a přináší mu to další starosti. Ovšem při akcích, kdy se třída neučí, ale tvoří, se mnohem lépe sdružuje kolektiv. Což zrovna moje "rozbitá" třída potřebuje.


Když škola vyhlásila Vánoční dílny, hlasovala jsem pro úterý, protože v úterý učím nejvíce hodin za sebou a byla jsem ráda, že nestrávím tolik času přípravami.... Asi jsem se trochu přepočítala. Moc volný den to neznamenalo. :-D Každá třída měla za úkol vyrobit výrobky, které se budou později za školu na adventních trzích prodávat u rozsvícení stromečku, důležité bylo, aby každá třída měla něco jiného. Zašla jsem na pomoc ke kamarádce, která mi pomohla vymyslet ozdobné koule. Sami se podívejte na obrázky, jak se to těm mým miláčkům šesťákům povedlo.
Spojila jsem jim lavice do velkého kruhu, aby všichni pracovali společně a naivně jsem si myslela, že jim prostě jen vysvětlím jak na to, a oni si budou v klidu tvořit. Tak to opravdu nebylo. Vlastně jsem se vůbec nezastavila a neustále jsem odbíhala od jednoho ke druhému a připravovala, pomáhala, stříhala, motala, rozmotávala.... S dětmi je fakt sranda. :)

Vyráběli jsme velkou a malou kouli, na všechno nám stačilo lepidlo herkules a nůžky. Pro patlaly byl nutný ubrus na stůl. :-D Nejprve si všichni udělali očko a to připevnili špendlíkem na vrch koule, poté namazali lepidlem malou část okolo a jutový provázek pomalu a pečlivě začali namotávat a kroutit. Něteří byli velice šikovní a pečliví, někdo to musel dělat na víckrát. Když celou kouli obmotali provázkem, pustili se do zdobení. Kouli uprostřed rozdělili červeným provázkem a poté různě zdobili hvězdičkami, dřevěnými hračkami a podobně. Trvalo nám to přibližně 5 vyučovacích hodin. :)


Závěrem jsem jenom chtěla dodat, že jsem přecházela chřipku, vůbec mi nebylo dobře a od toho samého poskakování a štěbetání a umravňování jsem byla víc zničená, než kdybych učila těch 6 hodin v kuse. :-D

Tak třeba někoho dalšího inspirujeme. Co vy a vaše Vánoční dílny, také něco takového vaše škola pořádá? Užíváte si tvoření, nebo byste se raději učili? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama