Únor 2018

Zapomínat se nevyplácí

24. února 2018 v 17:30 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Bez komentáře.....

Zapomínat se nevyplácíJenže....


Já bych se chtěl omluvit....

24. února 2018 v 11:00 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Jako třídní učitel máte jisté povinnosti. Nemůžete dělat moc vyjímky, protože je třeba přistupovat ke všem stejně. Problém s nošení žákovské knížky je jeden z nejčastějších u mých několika expertů.

Další chlapec mi JI poměrně dlouho nenosil, další učitelé se už ptali, tak jsem poslala sms domů, ať dohlédnou na to, aby ji do školy nosil. Maminka volala s omluvou, ale že prý se bál té 5 z pravopisu, protože měl slíbenou dovolenou v Egyptě.

Tak jsme všechno vyřešili a druhý den se mi měl omluvit.

Když další den ráno zaklepal ve sborovně, nevycházela jsem z úžasu. :-D Skoro se slzami v očích se přišel omlouvat. Dělá machra, ale přitom je to docela fňukna. :-D Ale bylo to milé.


Když testy zachraňuje umění

23. února 2018 v 16:12 | jsemucitelka
Taky kreslíte nebo jste kreslili učitelům do testů? :-D Pomohlo vám to někdy? Nebo na to učitelé byli alergičtí? :D

Jak si vedou zachránci v testu na druhy vedlejších vět :-DObčas se člověk opravdu pobaví, na druhou stranu si říká, že by měli raději víc přemýšlet a ne ztrácet čas kreslením. Já jsem si to asi nikdy nedovolila, abych kreslila na testy. :D

Večerní zábava mladých učitelek

23. února 2018 v 15:41 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky


Večer se připravujete s fixační hrou na dějepis pro šesťáky, těšíte se, jak je to bude bavit, a nakonec to dopadne docela vtipně. Otevřela jsem si oba soubory k tisku po tom, co jsem složitě po škole sháněla pár barevných papírů, a nakonec jsem dala jako první tisk testu!
No, měli fakt radost. :-DNámět na timeline jsem dostala od spolužačky k narozeninám. Měla jsem z toho hroznou radost, takže jsem se nemohla dočkat, až to budu moct vyzkoušet. Děti byly na lyžáku, tudíž jsem měla volnou hodinu, rozhodla jsem se využít všech dostupných prostředků a kartičky si zalít do fólie. Ovšem, moje hloupost (říkejme tomu "neznalost") v těchto chvílích dosáhla poměrně vysoko... :-D

Zaujalo mě pomyšlení, že by kartičky mohly být barevné z jedné strany. Vložila jsem tedy do fólie jak bílý papír s kartičkou, tak také ten barevný. Úsměv z tváře mi zmizel ve chvíli, kdy jsem doma střihla! Ha! Přilepilo se mi to jen z jedné strany. Tak jsem se zasmála a dala si další večer s lepidlem, kdy jsem byla opatlaná úplně celá. Co bych pro tu svoji skvělou práci neudělala :D Všechno se zdálo být skvěle vymyšlené, jen začít hrát.

Zdešení přišlo ve chvíli, kdy jsem si detailně prostudovala pravidla hry timeline. :-D Kartičky jsou oboustranné, jedna s letopočtem, druhá bez...... Jo, ta práce s lepením byla naprosto zbytečná. :-D Všechno je to v té fólii, nezbyde mi tedy nic jiného, než to ještě oblepovat izolepou..... :-D

#stayhloupáučitelka #chybamiseclovekuci #bychsejinakaninezasmala