Proč mě už NEbaví být učitelkou!

11. dubna 2018 v 20:48 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky

Proč mě stále baví být učitelkou?! Ne! Proč mě už nebaví být učitelkou!


Asi jsem to včera podvědomě tušila, že dneska přijde něco velkého, taky že přišlo. O tom, jak je nejhorší práce s rodiči a ne s dětmi, jsem tady již psala. Tak na to nyní "vesele" navážeme. Máme za sebou už ani nevím kolikáté setkání, kde se dokola domlouváme na jednom a tom samém. Váš syn bude chodit do školy se žákovskou knížkou a na hodinu bude mít připravené věci. Výsledek? Nulový. Den co den, za mnou jako třídní učitelkou chodí ostatní učitelé a řešíme, co zase nemá a co vyvedl. Jeho chování dospělo v posledních 2 měsících do takových mezí, že si na školu vytvořil averzi.


Nemá mě rád, protože jsem přísná a důsledná.


Zadáte třídě práci, on jediný nepracuje, dojdete k němu, požádáte ho, aby něco začal dělat, nic. Rozdáte domluvené testy, on řekne, že si to nevymyslel a že psát nebude. Na otázku, kde máš žákovskou, odpovídá: "Ukradli ji cikáni." Když mu zabavíte karton, se kterým narušuje celou hodinu během zadávané slohovky, označí vás za zlodějku, druhé kolegyni se nebojí ani vlézt do soukromých věcí na stůl a karton si vezme zpět se slovy, že krade stejně jako já. O hodině když odmítne psát test, není ani v klidu, ale naruší práci všem ostatním, protože rozhodne rozcupovat jablko a poté ho přes kolegyni házet po třídě. Dostane se také k výhružkám na spolužáka ve stylu, já si na tebe zítra přinesu nůž a podříznu tě. Naprosto nezvládá přijímat autority, základní pokyny. Třídní kniha je popsaná od shora až dolu jeho nevhodným chováním, zapomínáním, odmítáním pracovat. Doma vykládá, jak mě nemá rád. Proč asi, protože jsem jedna z těch, která ho opravdu nutí něco dělat a ne jako doma, kdy nad tím mávnou rukou ve stylu, tak mě už to taky nebaví, tak tu žk nenos, tak ten úkol nedělej. Chování jejich syna jim doslova přerostlo přes hlavu a jestli nezačnou spolupracovat a to opravdu vážně spolupracovat, bude to mít horší následky.

Jediné, co jsme dnes vlastně nutně řešili, že jsme si na jejich dítě zasedli a nepomáháme mu. Ano, určitě se mu nesnažíme pomoct. Proto svoláváme ve svém osobním volnu nekonečně setkání, neustále hledáme nové metody, jak s ním pracovat, ale když s námi ani rodič není za jedno, tak se pak máme někam pohnout, že?! Kluk jim momentálně propadá asi ze 4 předmětů, ujíždí mu vlak a není schopen v šesté třídě zvládat základy.


Otec na mě dneska tak nastoupil, že jsem se taky neudržela a já, ředitelka a on jsme na sebe začali akorát tak křičet. On s prominutím to pedagogické vzdělání nemá, neví jaké je to učit a já v té třídě do háje neučím jenom jeho dítě! Na tom všem jsou biti ostatní!

Hodinu a půl jsme tam dokola opakovali jenom to samé, jak musí nosit žk a jak změnit jeho přístup k tomu, aby v hodinách něco začal dělat. Nedobrali jsme se k ničemu. Rodiče hledají chybu všude jinde, jen ne u sebe, protože ten kluk nemá vůbec ale vůbec žádnou výchovu.

Po příchodu domu jsem byla zralá jít brečet, křičet, dát si panáka. Protože jsem prostě taková hrozná plačka, a když se ve mně nahromadí problémy, tak tu slzu prostě pustím, nakonec jsem ji tam zamáčkla, protože to přišlo ještě v autě, kdy mě ředitelka vezla domů.

Hodila jsem věci do kouta, převlékla se do sportovního a šla běhat. Dala jsem tak 6 km tady v okolí kopců a asi chcípnu, protože mi neskutečně bolí lýtka… křičela jsem na celý svět, jak je ta inkluze nesmysl, ať si ti ve vládě jdou učit, jak chudáci chytré děti trpí tím narušitelem, jak rodiče nechápou, že jejich dítě je zralé na psychiatra a psychologa. A já jsem vlastně jenom zlá…..

Asi půjdu pípat do Lidlu

Hanba by mě fackovala, kdyby se moje dítě takto chovalo a já bych od ředitelky slyšela, že selhávám jako rodič. Propadla bych se a to dítě si zrychtovala a osobně dohlédla na to, aby fungovalo alespoň v základních věcech. Ten kluk bude pro život nepoužitelný, jde pomalu do puberty a nedochází mu, že to s ním může blbě dopadnout.

Závěr? Vlastně žádný. Zítra určitě také spoustu věcí zapomene, žákovskou svalně schová, bude stejně drzý…. A já nahodím úsměv na tváři a budu pro něj dál dělat první poslední. A pak, že učitelé mají moc prázdnin. à nemít prázdniny, jsem z toho fakt v pr***.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beznadejnaromanticka beznadejnaromanticka | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 20:48 | Reagovat

nadějné vyhlídky, ale aspoň vím, že to tak v těch školách nakonec vážně chodí.... přeji pevné nervy !!!

2 jsemucitelka jsemucitelka | Web | 12. dubna 2018 v 20:51 | Reagovat

[1]: Děkuji za povzbuzení. :) Bohužel chodí...

3 padesatka padesatka | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:17 | Reagovat

Proto máš můj obdiv, že tu práci děláš...ale to už jsem určitě psala... :-)
A pořád tu nemáš možnost odběru novinek...

4 jsemucitelka jsemucitelka | Web | 12. dubna 2018 v 21:26 | Reagovat

[3]: I tak děkuji za uznání. :)
Snažila jsem se tam teď tu funkci vložit, ale nějak mi to nešlo, protože mi vždy zmizel volitelný menu box. :-D Dám tomu šanci zítra, ale jinak jsem více akční na stránkách FB blogu. Je to tam rychlejší, pokud chci hodit nějaký postřeh. :)

5 padesatka padesatka | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 21:28 | Reagovat

[4]: Já jsem bába Přechodová, já FB nemám... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama