Květen 2018

Chtěla být učitelkou....

24. května 2018 v 21:22 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Vím o sobě, že moje čtenářské chvilky už nejsou, co bývaly. Od nového roku si často říkám: "Chci víc číst." Bohužel se mi to v dnešní době sociálních sítí příliš nedaří. Kde jsou ty doby, kdy jsem četla měsíčně téměř deset knih a hltala jeden příběh za druhým…?

Jsem hrozně ráda, za ten projekt, který mi nabízí jednu příležitost za druhou. Z Malty jsem se vrátila před 14 dny, ale o tom zase někdy jindy. V rámci projektu čtenářské gramotnosti máme možnost si vybrat 10 knih na druhý stupeň a deset na první. Při posledním setkání jsme nemohly s kolegyní předat knihy jedné škole a během balení knih jsem narazila na jednu, která mě zaujala svým vzhledem a úvodním textem. Příběhy, jež připomínají hrůzy války v koncentračním táboře, mě vždycky pohltí. Jinak to nebylo ani tady.

Odpoledne se přihnala obrovská bouřka, zalezla jsem si po dlouhé době do peřin a vzala knížku do ruky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Takže jsem probrečela odpoledne stejně tak, jak brečelo počasí při pohledu z okna. Příběh skutečného kufříku. Skutečné dívky.Fumiko Išioka
"Naše děti neměly možnost učit se o holocaustu, my se však domníváme, že je naší povinností seznámit se s ním, aby se už nikdy v budoucnu nikde na světě ta strašlivá tragédie neopakovala."