Biblioterapie je ....

23. července 2018 v 17:10 | jsemucitelka |  Z deníku začínající učitelky
Už jste slyšeli o biblioterapii? Já předtím nikdy také ne, ale po tomto bloku jsem si uvědomila, že s ní vlastně už dávno trochu pracuji a nyní mohu pracovat mnohem víc. Lektorka, která vedla seminář druhý den, po tom všem, co se ve sklípku vypilo, byla méně akční než lektor o den zpět, nicméně mluvila tak klidně a vyrovnaně, že mi vůbec nevadilo sedět a poslouchat. (Neusnula jsem!) :P

Opět je to psycholožka, takže skrze její aktivity jsem poznala sebe sama a uvědomila jsem si spoustu věcí. Bylo to na mě vlastně dost psychicky náročné a vysilující, že jsem nakonec byla ráda, že to v jednu skončilo. Emoce ze mě jenom proudily a já je musela potlačit. Nemohla jsem to s nikým dořešit, na osobní konzultace už nebyl čas. Ocenila bych tohle všechno v úzkém kruhu nebo jen sama.

Došlo mi, kde mám v sobě problém, a že ho chci začít řešit. Tři roky jsou už dlouhá doba a já chci jít dál. Všechno se to nyní v mém osobním životě kolem něj točí, ale jestli chci začít jinak dál, musím se posunout. Kresba obličeje mi po pár prvních úkolech naprosto přesně vyjevila, co momentálně prožívám. Bolelo to. Dost. Stejně tak mnou promlouval problém při pouhém čtení knížky od P. Čecha - Vlak (doporučuji), kdy jsme tvořili otevřený konec. Došlo mi, že do všeho nyní projektuji své osobní stavy - tak nějak funguje biblioterapie.

Lektorka nás ještě nechala vybrat jednu knihu, která nás zaujme, přitáhla mě na první pohled divný brach strach - kniha o umírání a o tom, že smrt je důležitou součástí našeho života a jak je důležité umět toho člověka ze života pustit, že někdy když ho tu držíme násilím, on nedokáže odejít a trápí se.

Další inspirací mi byly knihy Jak se krotí tygr, Jak se domluvit s tygrem - manželé Kopsovi pracují s ADHD a já už teď vím, že se s nimi musím setkat.... Nechápu ten sled náhod, který se mi teď udál....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama